SEO

App Store Seo İçin Kullanılabilecek Araçlar

AppStoreBanner
Yazar Mahmut ER

Sitelerin Google arama sonuçlarında ilk sayfalara çıkmaları ve daha çok ziyaretçi elde etmeleri için Seo çalışması yaptırmalıdır. Uygulama marketleri optimizasyonu konusunda kısaca internette yer alan ücretli ve ücretsiz yardımcı araçlardan, yazılımlardan bahsedeceğiz.

Uygulama marketlerinde seo için kullanabileceğimiz yardımcı araç ve kaynaklar;

Flurry

Analiz araçlarındandır. Mobil uygulamaların analizini ve büyük verilerle desteklenmiş reklam içeriklerini, kampanyaları sunmaktadır. Ürün ve kampanyaları ile hedef kitlenize erişebileceğinizi vaad ediyor.

MobileDevHQ

Marketler içinde anahtar kelime analizi, anahtar kelime araştırması yapmak uygulama marketi arama performanslarını göstermek ve rekabet analizi yapmak için en kullanışlı araçlardan biri. Ücretsiz kullanım imkânı da sunuyor.

Appcase

SEO yönetim yazılımı olan Positionly tarafından piyasaya sunulan mobil uygulama analiz aracıdır. Appcase ile uygulamaların hangi anahtar kelimede kaçıncı sırada olduğunu, en popüler anahtar kelimeleri, gelir ve indirimle oranlarını takip edebiliyorsunuz.

Sensor Tower

Sensor Tower ile hangi kategorilerde hangi uygulamalar popüler, uygulamaların pazar performasının izlenmesi, anahtar kelime seçimi, günlük indirme ve gelir raporları gibi bilgileri sunmaktadır.

Appnique

Uygulamanıza gelen yorum ve puanların analizini, anahtar kelimelerde rakiplerinizin durumunu Appnique ile görebilirsiniz.

 

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap