SOSYAL MEDYA

Facebook Arama Geçmişini Silme

facebook arama gecmisi goruntuleme ve silme
Yazar Mahmut ER

Facebook’ta sürekli bir arama yapmaktayız. Bu aramalar Facebook tarafından kayıt altına alınmaktadır. Bizde sizlere Facebook arama geçmişini temizlemenin yolunu anlatacağız.

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya sitesi Facebook, pek çok kullanıcısının canını sıkan bir özelliğe sahip. Pek çok Facebook kullanıcısının bildiği ya da fark ettiği üzre Facebook, yaptığımız aramaları, gelecek aramalarımızı daha kolay hale getirmek için kayıt altına alıyor.

Popüler sosyal ağ Facebook’ta, pek çok kullanıcı paylaşımlarının ya da sayfalarının beğenilmesini…
Özellikle bir arama nedeniyle karşımıza çıkan bir kişiyi, gelecekteki aramalarımızda görmek, pek de iyi olmuyor. Peki, Facebook’un kaydettiği arama geçmişini nasıl temizleyeceğiz?

Facebook arama geçmişini silmek için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan Facebook ana sayfasına gidiyoruz.

2-1417619824

Daha sonra üstteki mavi barın en sağında yer alan küçük ok işaretine (oturumu kapattığımız yer) tıklıyoruz ve “Hareketler Dökümü” seçeneğini seçiyoruz.

4-1417619843

Bir sonraki adımda Hareketler Dökümü sayfasının solunda yer alan yer imlerinden fotoğraflar, beğenmeler ve yorumların hemen altındaki “Daha Fazla” seçeneğine tıklıyoruz.

5-1417619872

Genişleyen seçenekler arasından “Ara”yı seçiyoruz.

6-1417619887

Son olarak açtığımız sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklıyor ve açılan pencerede tekrar “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna tıklıyoruz. Eğer her şeyi tam olarak yaptıysanız arama kayıtlarınız silinmiş demektir.

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap