SOSYAL MEDYA

Facebook Hayran Sayfası Silme (Kapatma)

facebook-sayfa-silme
Yazar Mahmut ER

Facebook’un hizmet olarak verdiği sayfa açma özelliğini, ülkemizde birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Facebook hayran sayfasının nasıl sileneceğini veya kapatılacağını sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikle Facebook Hayran sayfamızın yöneticisi olan Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından silmek (kapatmak) istediğimiz Facebook sayfasına giriş yapıyoruz. Silmek istediğimiz sayfaya giriş yaptıktan sonra üst menüde bulunan “Ayarlar” bağlantısına tıklıyoruz. Bağlantıyı bulamayanlar aşağıdaki ekran görüntüsünden faydalanabilirler:

facebook-sayfa-kapatma-silme-ekran-goruntusu

“Ayarlar” bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfanın en alt kısmına iniyoruz. Bu kısımda bulunan “Sayfayı Kaldır” satırının sonundaki “Düzenle” bağlantısına tıklıyoruz. “Düzenle” bağlantısına tıkladığımızda açılan kısımdan sayfanızın silinmesini sağlayacak son bağlantıyı görebilirsiniz. Örneğin: “Anadolu Öğretmen Lisesi’ni Sil” şeklinde.

Bu şekilde sayfa silme işlemini başlatabilirsiniz. Sayfanızı silmek, sayfanızı kimsenin göremeyecek ve bulamayacak olması anlamına gelir. Sil düğmesine tıkladıktan sonra fikrini değiştirmeniz halinde sayfanızı 14 gün içerisinde geri yükleyebilirsiniz. Bu süre sonunda sayfanızı kalıcı olarak silmek isteyip istemediğinizi onaylamanız istenecektir. Sayfayı silmek yerine yayından kaldırmayı seçerseniz, sayfanızı sadece yöneticiler görebilir.

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap