SOSYAL MEDYA

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

facebook hesabi silme
Yazar Mahmut ER

Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar için, bu konuyu araştırdık. Facebook hesabı nasıl kapatıldığını anlatalım;

Facebook hesabınızı kapatmak için ilk olarak kullanıcı adı ve şifremizle Facebook.com’a giriş yapıyoruz. Facebook hesabına giriş yapamayanlar “Facebook Şifrem Çalındı, Ne Yapmalıyım?” başlığını takip ederek sorunlarını çözüme kavuşturabilirler. Facebook.com’a giriş yapabilen kullanıcılar için hesap kapatma işlemine devam ediyoruz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra buraya tıklayın. Bu bağlantı sizi doğrudan hesabınızı kapatacağınız ekrana yönlendirecek. Açılan sayfadan “Hesabımı Sil” düğmesine tıklayın. Düğmeye tıkladıktan sonra bir pencere açılacak. Açılan bu pencerede, sizden istenilen şifre ve güvenlik kontrolü kısımlarını doldurun ve “Tamam” düğmesine tıklayın. Tamam düğmesine tıkladığınızda hesabınızı kalıcı olarak kapatmış bulunuyorsunuz. Lütfen konuyla ilgili aşağıdaki uyarıları okumayı ihmal etmeyin.

  1. İşlemi tamamladıktan sonra hesabınızın kapanması 14 gün sürer.
  2. Hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra kesinlikle hesabınızı geri açamazsınız. Bu işlemin geri dönüşü yoktur.
  3. 14 gün boyunca hesabınız dondurulur, 14. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak kapatılır.

14 gün dolmadan hesabınıza giriş yaparak kapatma işlemi iptal edilebilir. Kapatma işleminin iptal etmek için Facebook.com üzerinden hesabınıza giriş yapın ve “Silmeyi İptal Et” düğmesine tıklayın. Konuyla ilgili ekran görüntüsü:

facebook-hesap-kapatmayi-iptal-et

Facebook hesap kapatmayı iptal et.
Hesabınızı kapatmadan önce Facebook’taki tüm verilerinizi yedeklemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından buraya tıklayın. Açılan sayfanın altında “Facebook verilerinin kopyasını indir.” bağlantısını göreceksiniz. “Facebook verilerinin kopyasını indir.” bağlantısına tıklayın ve açılan pencereden “Arşivimi Başlat” düğmesine tıklayın. Sonrası için Facebook sizi yönlendirecektir.

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap