SOSYAL MEDYA

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silmek

facebook hesap silme
Yazar Mahmut ER

Sevdiklerinizi ve arkadaşlarını bulmanızı sağlayan sosyal paylaşım sitesi olan Facebook sosyal ağında hesabınızı tamamen silmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Bazı olumsuz nedenlerden ve faydasını görmeyen kullanıcılar Facebook hesabını kalıcı olarak silmek istiyorlar.

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeniz için öncelikle herhangi bir bilgisayar ile Facebook.com’a kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan buraya tıklayın. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfadan “Hesabımı Sil” düğmesine tıklayın. Bu düğmeye tıkladığınızda bulunduğunuz sayfa içerisinde yeni bir pencere açılacak. Açılan pencerenin ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.

hesabi-kalici-olarak-sil

“Hesabı Kalıcı Olarak Sil” penceresinden sizden istenilen alanları (Şifre ve güvenlik kontrolü) doldurduktan sonra “Tamam” düğmesine tıklayın. Tamam düğmesine tıkladıktan sonra hesabınız 14 gün boyunca dondurulur. Bu 14 günlük süre zarfında hesabınıza tekrar giriş yaparak hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. 14. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir. Hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra silinme işleminin kesinlikle geri dönüşü yoktur. Bu nedenle 14 gün dolmadan hesabınızla ilgili kararınızı vermeniz gerekiyor.

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap