SOSYAL MEDYA

Facebook Özel Dönüşüm Oluşturma

facebook-ozel-donusum-olusturma
Yazar Mahmut ER

Bir içeriğiniz veya ürününüz için anlık Facebook reklamlarını kullanmanız oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken hedef kitlenizi, bütçenizi ve görselinizi belirleyerek reklamınızı yayına almak. Ancak işleri biraz daha ilginçleştirip Facebook özel dönüşüm reklamları ile yalnızca sitenizdeki belli tarz içeriklerinize veya ürünlerinize bakan kişilere yönelik olarak reklam yayınlamanız, emin olun Facebook reklamlarının gücünü tam anlamıyla farkettiğiniz an olacaktır.

Peki reklamlarınız için Facebook özel dönüşüm nasıl oluşturacaksınız? Özel dönüşüm oluşturmanın size faydası ne? Gelin, bir süredir denediğim çok ufak bir örnek ile reklam performanslarınızın ne denli değişebildiğine birlikte bakalım.

Facebook özel dönüşüm nasıl oluşturulur?
Facebook reklamlarınız için özel dönüşüm oluşturmak için öncelikle Reklam Yöneticisi sayfanıza girip Araçlar kısmına gelmeniz, buradan da aşağıda da okla gösterilen “Özel Dönüşümler” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

facebook-ozel-donusum-bolumu

NOT: Aşağıdaki işlemleri yapabilmek için halihazırda aktif olarak Facebook Pikseli kullanıyor olmanız gerekiyor.

ozel-donusum-olusturma

  • Özel Dönüşümler sayfasını açtıktan sonra sol üst köşede gördüğünüz “Özel Dönüşüm Oluştur” butonuna tıklayın. ( 1 ) Karşınıza yukarıdaki ekran gelecektir.
  • Burada sitenizde bulunan belli sayfaları ziyaret eden kişileri tespit etmek için “URL Eşittir” seçeneğine tıklayalım. ( 2 )
  • Hemen altında eklemek istediğiniz internet sayfalarını gireceğiniz bölüm geldiğinde, eklemek istediğiniz URL’leri bu alana ( 3 ) tek tek yapıştırın.
  • Tüm URL’lerini yapıştırdıktan sonra Kategori bölümünden ( 4 ) bir üst alana eklediğiniz URL’lerin hepsinde bulunan Facebook pikselinizin olayını seçin ve “İleri” tuşuna basın. Çıkacak ekrandan özel dönüşümünüze bir isim verin ve oluştur butonuna tıklayın. Tebrikler, yapmanız gereken her şey bu kadar!

 

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap