Google Adwords

google-adwords

Google Adwords dijital mecralarda popüler reklam verme yöntemlerinden biri olarak, Google tarafından bu platformda sunulan fayda sağlar nitelikte özellikleri ile reklam verenlere birçok avantaj sağlamaktadır. Avantajlı özellikleri ile markaların satış odaklı pazarlama çalışmalarında kullandığı ve hızlı geri dönüşüm sağladığı bir dijital reklam modelidir.

Google pazarlama çalışmalarında etkisini kanıtlamış arama motoru olarak uzun zamandır markaların satış odaklı ve marka bilinirliği üzerine çalışmalarını yürüttüğü bir platformdur. Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcıları Google’ da çok yüksek oranlar ile ürün ve hizmeti satın almak ya da bilgi edinmek için arama yapıyorlar. Bu durum ise bizlere Google’ da geri dönüşüm sağlanabilecek hazır müşterilerimizin bulunduğunu göstermektedir. Markaların Google üzerinde pazarlama çalışmaları için kullanabileceği en yaygın reklam metotları SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve Google Adwords’ tür. Google Adwords reklamları, geleneksel reklamlar ve diğer dijital reklamlar ile kıyaslandığında karşımıza çıkan avantajları göz ardı edilemeyecek öneme sahiptir.

5 Adımda “Google AdWords Nasıl Çalışır?”

  1. İnternette tanıtımını yapmak istediğiniz marka, ürün ve hizmetlerinizle ilişkili tüm anahtar kelimeleri belirleriz.
  2. Kampanyalarınızı, promosyonlarınızı, sağladığınız avantajları, internete özel fırsatlarınızı ve rekabette sizi güçlü yapan özelliklerinizi öğreniriz.
  3. Tüm bunları harmanlayarak, internet kullanıcılarının ilgisini çekecek reklam metinleri yazar ve bunları arama yapıldığında yayınlanmaya hazır hale getiririz.
  4. Kullanıcılar belirlediğimiz bu anahtar kelimelerden birini kullanarak Google’da arama yaptıklarında, hazırladığımız metinlerden ilgili olanı arama sonuçlarının en üstünde veya sağında görüntülenir.
  5. Metin kullanıcıların ilgisini çeker ve sizi tercih ederek internet sitenize ulaşırlar.