SOSYAL MEDYA

Google Plus İçerik Reklamı Oluşturma

google-plus-post-ads
Yazar Mahmut ER

Artık Google Plus’da görüntülü reklam verebileceksiniz. Peki bu Post Ads reklamları nasıl verilir, merak ediyor musunuz?

Google Plus bu reklam özelliğini sayfa açanlar için değil, eski kullanıcılarında reklam verebilmesi için çıkartmıştır. Ancak Google Plus’ın güzel bir şartı bulunmaktadır. Bu şartta Google Plus sayfanızı 1000 kişinin takip etme şartıdır. Sizi takip eden kişi sayısı 1000 kişiyi aşıyor ise sizde Google Plus Post Ads reklamı verebilirsiniz.

Şimdi adım adım Google Plus içerik reklamları nasıl verildiğini inceleyelim

1. Aşama : Google Plus hesabınızı herkese aktif edin.

2. Aşama: Hedef kitleniz ile ilgili içerik paylaşın ve “shared endorsements” (paylaşılan onaylar) özelliğini aktif duruma getirin.

3. Aşama: Daha sonra Google Adwords hesabınıza giriş yapın. Kampanya butonuna tıklayarak yeni bir kampanya oluşturun ve “Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı” nı (Display Network only) seçin.

4. Aşama: Kampanya ismi verin, “Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı” seçeneğini seçtiğinizi tekrar kontrol edin ve “Etkileşim” i (engagement) seçin. Sonra yine aynı sayfada bulunan ülke seçimini yapın.

5. Aşama: Ülke seçiminden sonra günlük bütçenizi belirleyin.

6. Aşama: Açılan yeni sayfada reklam grubu oluşturun, varsayılan teklifi belirtin ve anahtar kelimelerinizi belirleyin.

7. Aşama: Bir sonraki sayfada size sunulacak olan üç reklam seçeneğinden tercih ettiğiniz reklam şablonunu seçin.

8. Aşama: Daha sonra Google Plus sayfanızı veya profilinizi seçin.

9. Aşama: Sayfada daha önce yapmış olduğunuz paylaşımlarınızı göreceksiniz. Bu paylaşımlardan yayınlamak istediğiniz paylaşımınızı seçiyorsunuz. Seçmiş olduğunuz paylaşımının ön izleme ekranın sağında görüntüleyebileceksiniz. Buraya yazacağınız reklam metinin karakter sayısı limitlidir. Kullanacağınız görseller ise yüksek çözünürlükte olmalıdır.

10. Aşama: Tüm gerekli bilgileri girdiniz. Google Plus içerik reklamınız incelemeye hazır hale gelecektir.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir detay; Google Plus içerik reklamlarının en önemli özelliklerinden biri herhangi içerik sınırlandırması olmamasıdır. Google Adwords reklamlarındaki gibi Google Plus Post Ads reklamlarında da belirlenen bütçe ile yazıları, görselleri kullanarak reklamlar oluşturabilirsiniz.

 

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap