GOOGLE ADWORDS

Keyword Planner Anahtar Kelime Analizi

Anahtar-Kelime-Planlayıcı-e1464546937547
Yazar Mahmut ER

Siteniz için ve müşterilerinizin size daha kolay ve doğru bir şekilde ulaşması için anahtar kelimenin önemi çok fazladır. Doğru anahtar kelimeleri seçmek potansiyel müşterilerinizin size ulaşması için en önemli etkendir. Doğru anahtar seçimi SEO çalışması için çok önemlidir.

Hangi anahtar kelime ürününüzü daha iyi tanımlıyor? Anahtar kelimelerin aylık aranma durumu nedir? Gibi birçok önemli etkene ulaşabileceğiniz tek adres Google Anahtar Kelime Planlayıcı‘dır. Bu planlayıcı arama hacmi, tıklama başına maliyet, rekabet gibi konularda anahtar kelimelerinize göre istatistikleri ücretsiz bir şekilde gösterir.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı Neden Kullanmalıyız?

Anahtar kelime planlayıcının kullanım amacı Google Adwords kullanıcıları için yapılmıştır. Google firmalara daha uygun maliyetli reklam vermeleri ve maliyetlerini hesaplayabilmeleri için imkan sunmuştur. Belirli anahtar kelimeler, anahtar kelimelerin türevleri, yer, dil gibi birçok parametreye ulaşabildiğimizden SEO açısından da çok önemli rol oynamaktadır. Belirlediğimiz anahtar kelimeler ile özgün makale yazmamız kolaylaşıp, daha kolay yükselişe geçebilirsiniz. Böyle Anahtar Kelime Planlayıcı hem Adwords hemde SEO açısından çok önemli olduğundan kullanmadan geçmemeliyiz.

Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?

Anahtar Kelime Planlayıcı hizmetini Google hesabı olan herkes tarafından ücretsiz bir şekilde kullanabilir. Adwords hesabından Araçlar > Anahtar Kelime Planlayıcı seçeğinden ulaşabilirsiniz. Anahtar Kelime Planlayıcı kelime analizini 4 aşamadan yapmaktadır. Firmanız için gerekli anahtar kelimenizi aratarak kelimeleriniz aylık aranma sayıları ve tıklama başına maliyeti görebilirsiniz. Ayrıca yakın kelimeleri size sunmaktadır. İsteğiniz üzere istediğiniz kelimeyi kullanabilirsiniz. Sadece anahtar kelimenizin kullanıldığı anahtar kelimeleri öğrenmek isterseniz. Anahtar Kelime Seçenekleri > Genel olarak alakalı fikirleri göster bölümü aktif ederek, sadece anahtar kelimenizin geçtiği anahtar kelimeleri sizin için listeler.

 

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap