SOSYAL MEDYA

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

noticia_80299
Yazar Mahmut ER

Linkedin’de açmış olduğunuz hesabı silebilmek için öncelikle Linkedim.com sitesine giriş yapmalısınız. Siye giriş yaptıktan sonra aşağıda verdiğimiz linki tıklayınız.

Linkedin Hesap Silme Linki: https://www.linkedin.com/secure/settings?closemyaccountstart

Hesap silme bağlantısına tıkladıktan sonra ‘Hesap Kapatma Nedeni’ başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfada Linkedin hesabımızı neden silmek istediğimizi belirtiyoruz ve ‘Devam’ düğmesine tıklıyoruz. ‘Devam’ düğmesine tıkladıktan sonra hesap silmeniz için bir doğrulama sayfasıyla karşılaşacaksınız. Bu sayfadaki ‘Hesabı Doğrula’ düğmesine tıklayın. Artık son aşamadasınız! Hesabınızı silmek için ‘Hesabı Kapat’ düğmesine tıklayın. Böylelikle Linkedin hesabınızı silmiş olacaksınız.

Linkedin Hesap Silme Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bu LinkedIn hesabını kapattıktan sonra, hesaba ait profile, bağlantılara ve LinkedIn mesajlarına erişemeyeceksiniz. Bu hesaba ait soru veya yanıtlar kaldırılacak ve artık LinkedIn’de görünmeyeceksiniz. Bu hesaptan başkalarına verilen tavsiyeler de kaldırılacaktır.

Kapatılan hesapla ilişkilendirilen tüm e-posta adresleri, hesabınızın kapatılmasından itibaren 24 saat içinde yeni LinkedIn hesabı oluşturmada veya başka bir LinkedIn hesabıyla kullanım amacıyla kullanıma hazır olacaktır.
LinkedIn hesabınız hemen kapatılmakla birlikte, genel profilinizin arama motorlarından kaldırılması biraz zaman alabilir.

Linkedin Hesabımı Sildim, Nasıl Geri Açabilirim?

Linkedin’de hesabınızı sildikten sonra sildiğiniz hesabı geri getirmeniz mümkün değildir. Diğer sosyal paylaşım sitelerinde kullanıcılara hesaplarını sildikten sonra vazgeçme ihtimaline karşı belirli bir süre iptal seçeneği sunulmaktadır. Linkedin’de böyle bir şey henüz yok. Linkedin hesabınızı sildikten sonra hesabınızı geri açamazsınız. Sadece yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü

linkedin-hesap-silme

Yazar hakkında

Mahmut ER

1 Yorum

Yorum Yap