WORDPRESS

Neden WordPress Kullanılmalı?

featureimage-wordpress
Yazar Mahmut ER

WordPress, blog sitesi ve web sitesi oluşturmak isteyenlerin dünya genelinde ilk tercihidir. Bu kadar çok kişinin WordPress’i tercih etme sebebi nedir?

WordPress’in öncelik olarak tercih edilmesinin en büyük özelliği büyük ihtimal ücretsiz olmasıdır. Birçok dil desteği veren WordPress, Türkçe dil desteği ile ülkemizde de büyük kitlelere hitap etmektedir. WordPress sitesinden kolaylıkla Türkçe sürümü indirip hostinginize yükleyebilirsiniz.

WordPress’in diğer bir özelliği de açık kaynak kod ile yazılmış olmasıdır. Bu sayede kod bilgisi olan kişiler tarafından istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Örnek olarak; temanızı değiştirebilirsiniz, yeni eklenti yaptırabilirsiniz.

WordPress’e istediğiniz temaları yükleyebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman temanızı çok kolay değiştirebilirsiniz. Ayrıca ufak ücretlere profesyonel temalara da sahip olabilirsiniz. WordPress’in en güzel özelliklerinden biride eklenti eklenebilmesidir. WordPress için kodlanmış binlerce eklenti bulunmaktadır. İsterseniz iyi bir yazılımcıya sizde kodlatabilirsiniz. Bu eklentiler sayesinde sitenizde birçok yenilik yapabilirsiniz.

Şimdi, bahsettiğimiz bu özellikleri anahtar kelimelerini yazarak alt alta sıralayalım;

– Ücretsiz
– Türkçe Dil Desteği
– Kolay Kullanım
– Açık Kaynak Kodlu
– Birçok Tema Seçeneği
– Birçok Eklenti Seçeneği

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap