SOSYAL MEDYA

Twitter Hesap Silme ve Hesap Kapatma

Twitter-Hesap-Silme
Yazar Mahmut ER

Twitter hesap silme işlemini öncelikle sizler için vermiş olduğumuz uyarıları okuduktan sonra yapmanızı tavsiye ederiz. Twitter dünyada en çok kullanılan sosyal platformlardan bir tanesi ancak belli sebeplerden dolayı twitter hesabını silmek isteyebilirsiniz. Bunun öncesinde hangi sebepten dolayı silmek istediğiniz çok önemli. Eğer silmeden de halledilebilecek şeyler ise hesabınızı silmeden önce bir kez daha düşünmenizi isteriz. Twitter hesap dondurma için ise 30 gün boyunca bilgileriniz kayıt altından tutulduğunu belirtmek belirtmek isteriz. Twitter hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra sizin bilgileriniz 30 gün boyunca tutulur ve ardından tamamen silinir. Hani belki pişman olur geri döner tekrardan aramıza gibisinden ancak sonra belirttiğimiz gibi silinir.

Twitter Hesap Silme

Twitter hesabını silmek için buradaki linke tıklıyoruz.

Ardından karşımıza …. adlı kişiyi devre dışı bırak diye bir seçenek çıkacak. Bu seçeneği tıklayarak twitter hesabımızı siliyoruz.

Twitter Hesap Dondurma

Bu işlemlerin aynısını hesabı dondurma işlemi içinde kullanabilirsiniz. Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içerisinde Twitter hesabınıza giriş yaparsanız kaldığınız yerden devam edersiniz. Yani dondurma işlemi için ayrı bir bölüm yok ancak bu silme işlemindeki kuralı kullanarak bir süre olsa da dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şuan için Twitter’ı farklı bir şekilde dondurmak söz konusu değildir.

Twitter Hesabınızı Silme İsteme Nedenleriniz ?

  • Twitter hesabınızı eğer isim değişikliği için silmek istiyorsanız buna gerek yok ayarlardan bunu yapabilirsiniz.
  • Twitter hesabınızın mailinizi yine ayarlardan değiştirebilirsiniz.
  • Hesap bilgilerini farklı twitter hesabından kullanmak istiyorsan yine değişiklikten sonra kullanabilirsin.
  • Her şeye rağmen silmek istiyorum diyorsan…

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap