WORDPRESS

WordPress Tema Yükleme Aşamaları

WordpressBanner
Yazar Mahmut ER

Hayatımıza internetin girmesiyle beraber birçok içerik yönetimi sistemleri de girmiştir. Web bilgisi olmayan kişile için ücretsiz ve kolay web site sitemleri bulunmaktadır. Bunların en başında ve en başarılı olanı WordPress’dir. WordPress dünya çapında kullanılmaktadır ve kullanımı çok kolaydır. WordPress panelini kullanabilmeniz için çok az bir bilginiz olsa bile yeterlidir. Kişisel blog sayfanız olmasını istiyorsanız sizde bir WordPress sitesi kurabilirsiniz.

WordPress sistemini yeni kullanmaya başlayanlar için, WordPress tema yükleme aşamalarını anlatacağız.

Yönetici Paneline Giriş

İlk önce sitemizin admin paneline giriş yapıyoruz, admin paneline giriş yapmak için www.siteadresiniz.com/wp-login.php adresine giriş yapın.

wordpress-tema-yukleme-1

Wp-login kısmına geldiğinizde yukarıdaki resim gibi bir panel girişi çıkacaktır. Buraya kullanıcı adınızı ve parolamızı girerek giriş yapıyoruz.

Tema Menüsüne Giriş

wordpress-tema-yukleme-2Yukarıdaki bilgileri doğru girdikten sonra yönetici paneline yönlendirileceksiniz. Panelin sol tarafındaki görünüm sekmesine tıklıyoruz ve sonra onun alt sayfası olan temalar kısmına giriş yapıyoruz. Yani Görünüm > Temalar Adımını İzliyoruz.

WordPress Tema Yüklemewordpress-tema-yukleme-3

Söylediğim adımları izlediğinizde karşınıza WordPress’in hazır temaları gelecektir. Eğer bu temaların arasında beğendiğiniz var ise direk temanın altındaki kur’a tıklamanız yeterlidir.

Özel Tema Yükleme

wordpress-tema-yukleme-4

Ancak siz WordPress’in temalarından harici bir tema yüklemek istiyorsanız, Üst kısımda ki tema ekle butonuna basıyoruz. Butona tıkladıktan sonra karşımıza dosya upload yeri çıkacaktır, buraya bilgisayarımız da duran WordPress temamızı .Zip olarak upload ediyoruz.

WordPress Temayı Aktifleştirme

wordpress-tema-yukleme-5

Temamızı upload ettikten sonra Karşımıza yukarıdaki gibi bir bilgilendirme gelecektir. Temamızı aktifleştirme için ise bilgilendirme mesajımızın altında bulunan, “ETKİNLEŞTİR” kısmına tıklıyoruz, ve temamızı kullanabiliriz.

Yazar hakkında

Mahmut ER

Yorum Yap